шаблоны dle

Освіта в США

29-01-2018, 13:25, Категорія - Освіта за кордоном » CША освіта
Освіта в США


Система освіти у США кардинально відрізняється від тієї, до якої ми звикли в Україні. Освіта у цій країні є товаром, суттєво різним за якістю та вартістю. Як і будь-який товар, він розрахований на, будь-які уподобання та гаманці,- від університетів з так званої Ліги Плюща (Гарвард, Принстон, Йель та інші), - найпрестижніших, а отже, і найдорожчих навчальних закладів, до скромних дворічних громадських коледжів у маленьких містечках. Зрозуміло, що диплом «плющів» надає його власникові виняткові можливості працевлаштування у будь-якій країні світу, оскільки ці вісім університетів постійно обіймають найвищі сходинки практично усіх рейтингів, але вартість навчання та конкурс при вступі звичайно охолоджують занадто амбіційних абітурієнтів. Втім, серед більш ніж 4600 вищих навчальних закладів США завжди можна вибрати такий, який буде відповідати Вашим вимогам і можливостям.

Чотирирічний коледж і університет у США це, практично, одне і те саме. Різниця у програмах та можливості отримання певного ступеня. До речі, факультети університетів якраз і називають коледжами, або навіть школами.

Дворічні ж коледжі (громадський (community) коледж), є аналогами наших коледжів (технікумів, професійно-технічних училищ). Одним з найдешевших шляхів отримання вищої освіти є дворічне навчання у громадському коледжі (асоційована ступінь - аналог молодшого спеціаліста), з наступним отриманням ступеню бакалавра, або магістра у чотирирічному коледжі, або університеті, починаючи одразу з третього курсу. При цьому диплом такого громадськьго коледжа дає можливість працювати за фахом і без подальшого навчання.

Коледжі та університети поділяються на державні та приватні. Приватні дорожчі, але вважаються більш престижними. Державні заклади фінансуються урядом відповідного штату і розраховані на місцевих студентів. Вартість навчання не тільки іноземних, але й студентів з інших штатів набагато вища.

Ступені, які можна отримати у вищих навчальних закладах США:

Асоційована ступінь (Associate degree) – середня спеціальна освіта, яку можна отримати у громадському коледжі за два роки;
Бакалавр (Bachelor’s degree) – вища освіта (чотири роки після школи, або два роки після громадського коледжу);
Магістр (Master’s degree) – один-два роки після отримання ступеню бакалавра;
Наукова ступінь доктора філософії (PhD) – три-чотири роки після магістратури.

Вартість навчання відрізняється дуже суттєво. Наприклад, навчання у громадському коледжі може складати від 5 до 10 тисяч доларів на рік для мешканців штату, і у півтора-два рази більше для нерезидентів.
Навчання у чотирирічному коледжі, або університеті звичайно починається від 6 тисяч доларів на рік, і сягає 45-50 тисяч у престижних університетах (Гарвард - $44 тисячі, Стенфорд - $45 тисяч…). Необхідно мати на увазі, що до ціни за навчання не входить вартість книжок, матеріалів, проживання, транспорту, страхування, харчування тощо.
Втім, існує можливість отримання стипендії від навчального закладу за досягнення у навчанні, спорті або громадській діяльності.

Схожі новини:

Освіта в Австралії

Австралийська система вищої та професійної освіти базується, як і американська та канадська, на

ПРО НАС

Компанія «ПЕРЕХІД» була заснована у 1997 році з метою надання допомоги як громадянам України, так і

Імміграція через освіту

Найбільш популярний на сьогодні напрямок в Канаді – отримання освіти з подальшим працевлаштуванням

Навчання за кордоном

Одним з пріоритетних напрямків роботи ПП "ПЕРЕХІД" є популяризація можливостей навчання за кордоном
Записатися на безкоштовну консультацiю

Ваше ім'я:


Ваш телефон:Для студентів:

Освіта в США Освіта в Австралії Імміграція через освіту Підготовка до IELTS Про іспит IELTS Навчання за кордоном