Сімейна імміграція або Спонсорство близьких родичів

Сімейна імміграція або Спонсорство близьких родичів


Згідно з канадськими законами, будь-який постійний мешканець чи громадянин Канади, який досягнув 18-річного віку, має право надавати спонсорство своїм близьким родичам, з метою отримання імміграційної візи в Канаду.
Обов'язкова вимога – спонсор повинен проживати на території Канади.

Суть спонсорства полягає в тому, що мешканець Канади повинен пред'явити докази того, що він має стійке матеріальне становище і бере на себе зобов'язання утримувати на свої кошти родича, забезпечувати його місцем проживання, харчуванням, коштами на щоденні потреби і медичні витрати, які не покриваються державою. Окрім цього, спонсор повинен показати наявність стабільного доходу (заробітна плата) за останні 12 місяців, з підтвердженням сплати податків з отриманого доходу. Існує мінімальна сума такого доходу, яку повинен пред'явити спонсор. Сума залежить від кількості членів сім'ї, які будуть знаходитись на утриманні спонсора, включаючи його самого.

При наданні спонсорства родичеві, спонсор підписує зобов'язання (Undertaking) на утримання родича, який спонсорується, на певний період. Цей період складає 3 роки або 10 років (в залежності від виду родинного зв'язку і віку). Для чоловіка/дружини цей період складає 3 роки. Для тих дітей, які при в'їзді в Канаду були молодшими 22 років – період або 10 років, або до досягнення ними віку 25 років (що відбудеться швидше); на тих дітей, які при в'їзді в Канаду були у віці 22 роки і старше - термін 3 роки. На батьків, бабусь/дідусів і всіх інших родичів із дозволеного списку - 10 років.

Протягом цього періоду родич, який спонсорується, не буде мати можливості отримувати фінансову допомогу від держави (Welfare). Якщо родич, який спонсорується, після в’їзду в Канаду подає заяву на соціальну допомогу в період ДО закінчення терміну спонсорства, то спонсор буде зобов'язаний виплатити державі всі кошти соціальної допомоги, які були витрачені державою на родича спонсора. Також спонсору буде заборонено в подальшому спонсорувати інших родичів.

Близькі родичі, яких може спонсорувати мешканець Канади, поділяються на наступні категорії:

• чоловік/дружина, а також незареєстрований офіційно шлюбний партнер (common-law partner або conjugal partner);
• рідні чи всиновлені залежні діти спонсора, яким менше, ніж 22 роки (dependent child);
• батьки спонсора;
• бабусі та дідусі спонсора;
• діти до 18 років (неодружені), якщо в них померли батьки, і вони є братом/сестрою, племінником/племінницею чи внуками спонсора;
• брат/сестра, племінник/племінниця, бабусі та дідусі, внуки, якщо в самого спонсора не має більше жодних інших близьких родичів (дружина, common-law partner, conjugal partner, діти, батьки).

Процес оформлення сімейного спонсорства складається з 2-х етапів:

• отримання дозволу на спонсорство;
• проходження імміграційного процесу родича, який спонсорується.

При цьому, документи для обох етапів готуються одразу і всі разом відправляються на розгляд в Case Processing Centre (місцезнаходження: Mississauga, Ontario). Ця організація спочатку розглядає документи спонсора і вирішує, чи відповідає він вимогам, які ставляться перед спонсором. Якщо відповідає, то сам Case Processing Centre відправляє далі весь пакет документів на родича в Канадське посольство тієї країни, де проживає родич, який спонсорується. В цьому посольстві розглядають заяву родича на імміграцію в Канаду за категорією "сімейне спонсорство" і там же приймають остаточне рішення щодо видачі візи.

Схожі новини:

Провінційні програми

Окрім федеральної імміграційної програми, деякі провінції Канади мають свої власні провінційні

Імміграція в Квебек

На сьогодні одним з найбільш привабливих напрямків для імміграції до Канади є імміграція в

Бізнес імміграція (Business Class)

Ця програма має на меті залучити досвідчених бізнесменів, які володіють коштами від $1 600 000 CAD

Лотерея Green Card USA

Програма "DIVERSITY VISA PROGRAM" (дослівно,- програма урізноманітнення розподілу імміграційних
Записатися на безкоштовну консультацiю

Ваше ім'я:


Ваш телефон:Для студентів:

Мрієш навчатись за кордоном? Освіта в США Освіта в Австралії Імміграція через освіту Про іспит IELTS Навчання за кордоном