Загальна інформація про Канаду

Загальна інформація про Канаду


Канада —багатомовна і багатокультурна країна, в якій на федеральному рівні визнано дві державні мови — англійську та французьку.
Назва країни, знаної нині як «Канада», походить від індіанського слова kanata, що означає «селище» або «поселення».
Сучасна Канада - федеративна демократична держава з парламентською формою правління. Формально главою країни є королева Великобританії, яку представляє генерал-губернатор, повноваження якого носять в основному церемоніальний характер. Фактичний керівник країни - прем'єр-міністр (лідер партії, що перемогла на виборах до парламенту). Законодавча влада - двопалатний парламент з 282 депутатів.

Історія
Першими жителями Канади були предки індіанців, а в північній частині – ескімоси. У XVII столітті французи й англійці почали освоювати територію країни. З початку XVII століття Канада вважалася колонією Франції, а з 1763 року - Великобританії. 01 липня 1867 року Канада була проголошена британським домініоном, і відтоді, цей день вважається національним святом - Днем Канади.
У другій половині XX століття Канада стає самостійною державою, правління англійської королеви залишається лише декоративним елементом державного устрою країни і більшою мірою - даниною традиції. В кінці 1964 року парламентом Канади був затверджений національний прапор із зображенням червоного кленового листа, а в 1980 році, офіційний статус отримав національний гімн, точніше відразу два його варіанти. Враховуючи офіційну "двомовність" країни, були затверджені французький та англійський варіанти, причому обидва гімни не збігаються лексично.
Аж до другої світової війни більшість емігрантів, що прибули до Канади, були вихідцями з Британських островів, або із Східної Європи. Однак, починаючи з 1945 року, культурний образ Канади доповнюють численні емігранти з півдня Європи, з Азії, Південної Америки, Карибських островів. Нещодавні дослідження показали, що 42% населення країни мають не британське і не французьке походження.

Географічні дані
Канада — друга за розміром країна світу. Вона займає більшу частину півночі Північної Америки. Канада має сухопутний кордон з США та морську межу з Францією і Данією.
Більша частина країни належить до зон помірного і субарктичного кліматів.
Північна Канада — край озер і широких рік. Там низькоросла рослинність тундри. Сніг лежить понад півроку. Значні регіони вічної мерзлоти. Західне узбережжя має більш м'який клімат і річки з лососевими породами риб. Східна частина — рівнини. На заході країни — гори Кордильєри з найвищою точкою — г. Логан (6050 м) та півострів Юкон. Канаді належить 1/3 акваторії Великих озер. Північ Канади — це арктичні пустелі, тундра й лісотундра. На півдні Канади — степи й лісостепи.
Канаду омивають води трьох океанів: Тихого, Атлантичного та Північного Льодовитого. Країна багатогранна у всьому: від майже субтропіків крайнього південного заходу до полярних пустель півночі.

Столиця Канади – Отава.
Найбільші міста: Торонто, Монреаль, Ванкувер, Оттава, Калґарі, Едмонтон, Квебек, Гамільтон, Вінніпег.

Населення та імміграція
Населення Канади сформувалось під впливом постійного потоку іммігрантів. Згідно даних Канадської статистичної служби, населення країни станом на березень 2009 р. становило 33,5 млн. чол., 8 млн. з яких франкомовні. Корінне населення Канади - індіанці, метиси, ескімоси нараховує трохи більше 1 млн. чоловік (близько 3% населення країни).
Канада — країна іммігрантів. Глобальна репутація Канади як високорозвинутої, мирної, вільної від етнічних конфліктів країни, безумовно сприяє росту імміграції в країну. Канада приймає понад 200 000 іммігрантів щорічно. Нові канадці, як прийнято тут називати новоприбулих іммігрантів, в основному розселяються у великих містах, що зумовлено ситуацією на ринку праці. Імміграція приносить значний внесок в економіку країни. В основному приріст населення відбувається за рахунок імміграції. Хоча основну економічну віддачу від імміграції приносять незалежні кваліфіковані іммігранти, половина всіх людей, які в'їжджають в країну, підпадає під програму возз'єднання сімей.
За даними Статистики Канади у 2001-му році в країні мешкало 1 071 060 канадців українського походження (переважно громадяни Канади): українці-канадці - восьма за чисельністю етнічна група в Канаді. Канада - третя країна світу з найбільшим числом етнічних українців — після України й Російської Федерації.

Віросповідання
Більшість канадців — християни. Станом на 1991 рік, більшість належала до римсько-католицької церкви (45,2 % населення), за ними — кальвіністи, англіканська та лютеранська церкви. Представлені й інші релігії: індуїзм, іслам, сикхізм та буддизм. Близько 3,4 млн. осіб заявили, що взагалі не сповідають жодної релігії.

Культура
Багато елементів канадської культури дуже близькі до культури Сполучених Штатів Америки, включаючи кіно, телебачення, одяг, житло, приватний транспорт, споживчі товари та продукти харчування. Незважаючи на це, Канада має свою власну унікальну культуру. З 1970-х уряд Канади проводить офіційну політику мультикультуралізму в ознаменування того, що Канада заселена народами різного походження.

Економіка
Торгівля із США становить близько 80% загального обсягу торгівлі Канади. Американський капітал переважає в усіх ключових галузях господарства, за винятком фінансової сфери і землеробства.
Основні експортні товари — автомобілі, папір і целюлоза, нафтопродукти, промислове устаткування, природний газ, нікель, алюміній, мідь.
Південний Онтаріо і Квебек - найбільш індустріалізовані регіони, там також розташовані найбільші фінансові центри країни. Степові провінції (Манітоба, Саскачеван, Альберта) виробляють основний обсяг зернових. Британська Колумбія надає основну продукцію лісової промисловості. В Альберті добувають майже всю нафту і природний газ Канади. У Північно-західних територіях ведеться розробка корисних копалин.

Час
У Канаді 6 часових поясів. Острів Ньюфаундленд - київський час мінус 5,5 годин; провінції Ньюфаундленд, Нью Брансуїк, Нова Шотландія - мінус 6 годин; Оттава, Торонто - мінус 7 годин; Вінніпег - мінус 8 годин; Едмонтон - мінус 10 годин; Ванкувер - мінус 10 годин.
Свята
Новий рік - 1 січня.
Великдень - свято не має постійної дати.
День Вікторії - понеділок, що передує 24 травня.
День Канади (Canada Day) - 1 липня.
День громадянина - перший понеділок серпня.
День праці - перший понеділок вересня.
День подяки - другий понеділок жовтня.
День пам'яті загиблих у війнах - 11 листопада.
Різдво - 25 грудня.
День подарунків - 26 грудня. Наступний день після Різдва - свято Святого Стефана.
Крім загальнодержавних свят, кожна провінція має свої святкові дні

В даний час Канада вважається однією з найкращих країн у світі за рівнем життя, соціального забезпечення, медичного обслуговування, доступності та якості освіти, за рівнем безпеки і чистоти довкілля, а також за середнім рівнем доходів звичайного канадця.

Схожі новини:

Імміграція в Канаду

Імміграція для будь-якої родини, що вирішила для себе зробити такий важливий у своєму житті крок

Лотерея Green Card USA

Програма "DIVERSITY VISA PROGRAM" (дослівно,- програма урізноманітнення розподілу імміграційних

Провінційні програми

Окрім федеральної імміграційної програми, деякі провінції Канади мають свої власні провінційні

Імміграція в Квебек

На сьогодні одним з найбільш привабливих напрямків для імміграції до Канади є імміграція в
Записатися на безкоштовну консультацiю

Ваше ім'я:


Ваш телефон:Для студентів:

Освіта в США Освіта в Австралії Імміграція через освіту Про іспит IELTS Навчання за кордоном