Імміграція через освіту

28-07-2016, 00:10, Категорія - Статті / Канада освіта
Імміграція через освіту


Найбільш популярний на сьогодні напрямок в Канаді – отримання освіти з подальшим працевлаштуванням та отриманням імміграційного статусу в Канаді. На відміну від інших імміграційних програм, які урядом Канади або скорочуються, або й взагалі згортаються, ця програма користується цілковитою підтримкою уряду.

Це цілком зрозуміло. Крім того, що студенти-іноземці роблять дуже вагомий внесок у бюджет Канади (а це – кілька мільярдів доларів щорічно), після закінчення навчальних закладів вони, на відміну від інших іммігрантів, значно легше пристосовуються до життя у цій країні. Більше того, з канадськими дипломами їм значно легше знайти висококваліфіковану, дуже пристойно оплачувану роботу.

На сьогодні система вищої освіти Канади включає більше 90 університетів та 170 коледжів. Взагалі, канадські коледжі та університети дещо відрізняються від українських. Наприклад, один з найпопулярніших коледжів, Джордж Браун, який знаходиться у Торонто, пропонує 158 навчальних програм, а університет Торонто, який посідає 19 місце серед найпрестижніших університетів світу – аж 1005! Не дивно, що Канада займає друге місце в світі (після Фінляндії) за кількістю жителів, які мають дипломи коледжів або університетів. Якість канадської освіти обумовлює і велику кількість іноземних студентів. З 2007 року кількість студентів – іноземців зросла на 36 відсотків і зараз становить близько 239 тисяч. І це в країні з населенням трохи більше 30 мільйонів чоловік.

Проте, основною причиною популярності канадських закладів освіти є не стільки їх якість, скільки імміграційне законодавство країни. Федеральна імміграційна програма «Канадський досвід» дає можливість випускникам місцевих навчальних закладів спочатку легально працевлаштуватись, а через рік роботи – подати документи на отримання статусу постійного резидента (тобто, іммігранта) Канади.

Зрозуміло, що для цього необхідно виконати декілька умов. По-перше, для отримання трирічної робочої візи термін навчання у Канаді повинен становити не менше двох років. При навчанні по однорічній програмі термін візи буде скорочений до одного року, що значно ускладнить процес отримання іміграційного статусу, оскільки для його отримання доведеться повертатися до України. По-друге, отриманий фах має входити до певних розділів канадського класифікатора професій. І, головне, за час навчання необхідно знайти роботодавця. Безумовно, що це є непростою справою, тому фах треба обирати завчасно, і такий, який користується попитом на канадському ринку праці. Втім, практично кожна канадська провінція чи територія має подібну імміграційну програму, положення якої можуть відрізнятися від федеральної. Але головні умови – канадська освіта та офіційна пропозиція роботи від місцевого роботодавця залишаються незмінними.

З усього вище сказаного можна зробити висновок, що запорукою успіху є правильний вибір навчального закладу та спеціальності. Деякі спеціальності (наприклад, вчителя або лікаря) можна отримати тільки в університетах, тоді як більшість інших (від механіка автомайстерні до менеджера міжнародного бізнесу) можна здобути у коледжах.

Останні пропонують великий вибір рівнів навчання: від видачі сертифіката короткотермінових курсів до присвоєння ступеня бакалавра, який у Канаді означає отримання вищої освіти (для прикладу, інженер, програміст, менеджер, фінансист тощо). Як не дивно, але канадські роботодавці охочіше беруть на роботу випускників коледжів, оскільки отримані ними знання та навички є більш практичними, тоді як університети більше уваги приділяють теорії. До того ж, навчання у коледжах коштує значно дешевше.

Програма «Канадський досвід» не є легкою. Кожен коледж чи університет має свої вимоги для абітурієнтів, однією з яких є володіння мовою (англійською чи французькою) на досить високому рівні, який має бути підтверджений сертифікатами офіційних тестів. Зарахування на деякі спеціальності можливе тільки після успішного проходження спеціальних іспитів, представлення портфоліо або попередніх творчих робіт тощо. У процесі реєстрації та зарахування може виникнути низка проблем – від підготовки документів до оплати реєстраційних внесків.

Крім того, зарахування до коледжу (університету) зовсім не означає, що ви автоматично отримаєте студентську візу. Офіцер посольства прискіпливо перевірятиме кожну заяву, і його рішення буде залежати від того, як оформлено справу, який навчальний заклад та яку спеціальність обрано, як абітурієнт обґрунтовуватиме свій вибір на співбесіді, чи є у нього достатньо коштів на навчання та проживання у Канаді та багато чого іншого.

Втім, незважаючи на труднощі, все більше і більше молодих (а також не дуже молодих і, навіть, зовсім немолодих) людей з усього світу вступають до навчальних закладів Канади. Сьогодні в коледжах та університетах Канади навчається багато студентів з Китаю, Індії, країн Близького Сходу та Африки, проте останнім часом все частіше можна зустріти студентів з України, Росії, Білорусі, Молдови та інших країн Центральної і Східної Європи.

Схожі новини:

Лотерея Green Card USA

Програма "DIVERSITY VISA PROGRAM" (дослівно,- програма урізноманітнення розподілу імміграційних

Імміграція в Квебек

На сьогодні одним з найбільш привабливих напрямків для імміграції до Канади є імміграція в

Навчання за кордоном

Одним з пріоритетних напрямків роботи ПП "ПЕРЕХІД" є популяризація можливостей навчання за кордоном

Імміграція в Канаду

Імміграція для будь-якої родини, що вирішила для себе зробити такий важливий у своєму житті крок
Записатися на безкоштовну консультацiю

Ваше ім'я:


Ваш телефон:Для студентів:

Освіта в США Освіта в Австралії Імміграція через освіту Про іспит IELTS Навчання за кордоном